Obraz Joanna Kandzia
Finał III edycji konkursu INTERNETOWA PRZYGODA Z MATEMATYKĄ
Joanna Kandzia w dniu czwartek, 11 kwiecień 2013, 15:37 napisał(a)
 
6 kwietnia rozegrał się III etap III edycji INTERNETOWEJ PRZYGODY Z MATEMATYKĄ. Wzięło w nim udział 25 uczniów z całej Polski. Finaliści musieli zmierzyć się z pięcioma zadaniami, na których rozwiązanie mieli 180 minut. Czy było to trudne wyzwanie, każdy może się przekonać, rozwiązując zestaw finałowy, który publikujemy w załączeniu (IPM3_final.pdf).

W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy finału wysłuchali wykładu prof. dra hab. Władysława Kulpy pt. Równowaga Nasha. Przedstawiciele IBM Polska zaprezentowali swoją firmę.

Podczas uroczystości rozdania nagród poznaliśmy laureatów III edycji konkursu INTERNETOWA PRZYGODA Z MATEMATYKĄ.

Zdobywcą pierwszego miejsca jest Pan Kamil Motyka, uczeń I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). Oprócz symbolicznego indeksu UKSW (na dowolny kierunek WMP SNŚ) zwycięzca III edycji IPM otrzymuje tablet-Android.

Drugie miejsce należy do Pana Alberta Gutowskiego, ucznia I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. Do symbolicznego indeksu UKSW (na kierunek matematyka WMP SNŚ) dołączony został czytnik e-booków.

Trzecie miejsce przypadło Pani Helenie Dziubeckiej – ubiegłorocznej zwyciężczyni IPM, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Do symbolicznego indeksu UKSW (na kierunek matematyka WMP SNŚ) dołączony został graficzny naukowy kalkulator.

z

Komisja przyznała trzy wyróżnienia. Ich zdobywcami są: Pani Maria Banel z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, Pan Michał Figlus (laureat II edycji IPM) z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Pan Tomasz Szczęsny z II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.

Wszyscy uczestnicy III etapu otrzymali symboliczne upominki.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w III edycji. Do zobaczenia za rok!