Obraz Marek Kłocewiak
Wyniki pierwszej edycji konkursu INTERNETOWA PRZYGODA Z MATEMATYKĄ
Marek Kłocewiak w dniu sobota, 30 kwiecień 2011, 01:05 napisał(a)
 
Finaliści IPM podczas gali rozdania nagród

W środę, 27 kwietnia 2011 podczas gali w Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UKSW poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu INTERNETOWA PRZYGODA Z MATEMATYKĄ.

  • Zdobywczynią pierwszego miejsca jest pani Kinga Gaździńska z Radomia, uczennica II klasy liceum ogólnokształcącego. Oprócz symbolicznego indeksu UKSW zwyciężczyni pierwszej edycji IPM otrzymała komputer przenośny typu netbook HP Mini 210-2030sw.
  • Drugie miejsce przypadło w udziale panu Janowi Borkowskiemu z Grodziska Mazowieckiego. Do symbolicznego indeksu UKSW dołączyliśmy graficzny naukowy kalkulator Algebra FX-2.0 Plus.
  • Komisja przyznała dwa trzecie miejsca, które nagrodziła symbolicznym indeksem UKSW i kalkulatorem naukowym FX-991ES Plus. Ich zdobywcami okazali się panowie Jakub Kierdaszuk z Warszawy i Bartosz Olkowski z Przasnysza.
  • Komisja zadecydowała o przyznaniu trzech wyróżnień, które nagrodziła książką Tony'ego Crilly 50 teorii matematyki, które powinieneś znać. Otrzymali je panowie: Rafał Kołtun z Garbatki-Letniska, Sławomir Płodczyk z Sułkowic i Marcin Zajkowski z Ciechanowa.

Dyplomy laureatom wręczał osobiście Dziekan Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Szkoła Nauk Ścisłych, prof. UKSW dr hab. Michał Krynicki. Na galę zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy finału, który odbył się 16 kwietnia 2011. Każdy z przybyłych otrzymał zestaw upominków i książkę Marka Kowalskiego Rozwój matematyki na przestrzeni wieków. Uroczystość uświetnił wykład prof. UKSW dra hab. Mariana Turzańskiego poświęcony metodom sprawiedliwego podziału.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w gali rozdania nagród.